Smak Zatoki Kotorskiej

Smak Zatoki Kotorskiej

Smak Boki. Wycieczka, która stała się moją wizytówką. Pokochali ją Orient Explorer, bardzo spodobała się także Dorocie z Szalonych walizek. Marzyłam o wycieczce pełnej degustacji, namiastce gastroturystyki… No i cóż. Okazało się niestety, że mój pierwotny pomysł miał zbyt wiele wad. Wyjazd sygnowany był opisem: Brak pośpiechu, słońce, delikatny orzeźwiający wiatr, magiczne stare miasta, kawiarnie oraz restauracje pełne uroku. Wino, owoce morze, kotorska krempita, wyśmienita kawa i pršut, słony ser oraz mięsna pieczeń. Oto kwitesencja Zatoki Kotorskiej. Odkryjcie ją z nami i zasmakujcie!

Tymczasem porcje degustacyjne według wielu były niewystarczające, a czas oczekiwania na nie zbyt długi. To co miało być brakiem pośpiechu, stało się nerwowym oczekiwaniem. Nierzadko Goście rezygnowali z udziału w wycieczce ze względu na zbyt późny powrót do hotelu. Z ciężkim sercem przyznaję, że zamiast słyszeć głosy zadowolenia, coraz częściej słyszałam zdania rozczarowania. Dlatego… zmieniam zasady gry! I wierzę w to, że tym razem na Smaku Boki zaznacie stylu polako i pysznego jedzenia! Że wycieczka nie będzie się kończyła zbyt późno i jeszcze więcej osób będzie mogło delektować się z nami smakiem Zatoki Kotorskiej.

Sprawdź i rezerwuj!

Nowy Smak Boki

PLAN WYCIECZKI

 • wyjazd z Herceg Novi
 • postój przy Cieśninie Verige, czas na zdjęcia
 • bogata degustacja owoców morza popijana winem
 • przerwa w Peraście i rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale
 • przyjazd do Kotoru, degustacja krempity, zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny
 • Prčanj, spacer z przewodnikiem, czas wolny
 • powrót przez przeprawę promową

Opis wycieczki

Nasza wycieczka zaczyna się o godzinie 14.00 z Herceg Novi. Przejedziemy wybrzeżem, delektując się magicznymi widokami. Po krótkiej przerwie w Cieśninie Verige, gdzie będzie okazja do wykonania zdjęć Wyspy Matki Boskiej na Skale oraz Wyspy Świętego Jerzego, przejedziemy do słynnego Perastu, w którym zatrzymamy się na nieco dłużej. Przespacerujemy się po jedynym w pełni barokowym czarnogórskim miasteczku, po czym wsiądziemy na łódkę i podpłyniemy do Wyspy Matki Boskiej na Skale.

malowniczy Perast
Wyspa Matki Boskiej na Skale

Zwiedzanie kościoła, muzeum, poznanie historii tej jedynej sztucznej wyspy na Adriatyku. I dalsza podróż do Kotoru. I to nie tylko Stare Miasto i jego najpiękniejsze zakątki (które oczywiście też są w programie), ale przede wszystkim wspólna przerwa na wyśmienitą czarnogórską krempitę. Chcecie spróbować puszystej chmurki lekkiego kremu? No to zapraszamy na słodką pauzę!

Oto jej wysokość krempita!
Kotor

Przed zwiedzeniem dwóch przepięknych starych miast Zatoki, objętych ochroną UNESCO w ramach Przyrodniczego i Kulturowo-Historycznego Regionu Kotoru, odbędzie się oczywiście bogata degustacja owoców morza! Świeże owoce morza i wino. Czy może być coś co bardziej kojarzy się ze smakiem Czarnogóry?

Małże czy ostrygi? Co wybierasz?

Nowość, czyli Prčanj

A co na koniec? Przed powrotem jeszcze jeden przepiękny zakątek Zatoki Kotorskiej. Małe miasteczko, słynące z kościoła Narodzenia Matki Bożej. Miejsce, w którym panuje niemalże bajkowa atmosfera. Zakątek, który mnie urzekł! Aneta zainspirowana Prčnjem napisała nawet artykuł na jego temat. Byłyśmy zgodne – to miejsce chcemy Wam pokazać! I tak stało się ono kolejnym punktem wycieczki Smak Boki. Jesteśmy pewne, że ten pomysł zda egzamin a Wy pokochacie Prčanj, tak samo jak my.

Poczuj ten bajkowy klimat!

Powrót z wycieczki odbywa się przejazdem przez przeprawę promową, co jeszcze bardziej urozmaica wyjazd. Powrót do gminy Herceg Novi około godziny 20.30.

Cena: 65 €, dzieci poniżej 12 r.ż. – 50 €

wycieczka odbywa się w środy. Zapisy można kierować na adresy mailowe wycieczki-active@balk-ann.pl.

Cena obejmuje

 • Przejazd klimatyzowanym pojazdem
 • Usługę polskojęzycznego przewodnika
 • rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale
 • Podatek turystyczny w Kotorze
 • krempitę
 • degustację owoców morza

Wybierzcie się z nami na odkrywanie Zatoki Kotorskiej w całkiem inny sposób. Odkryjmy ją od kuchni!

[aktualizacja przed sezonem letnim 2024]

Jeden komentarz do “Smak Zatoki Kotorskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry