Smak Zatoki Kotorskiej

Smak Zatoki Kotorskiej

Smak Boki. Wycieczka, która stała się moją wizytówką. Pokochali ją Orient Explorer, bardzo spodobała się także Dorocie z Szalonych walizek. Marzyłam o wycieczce pełnej degustacji, namiastce gastroturystyki… No i cóż. Okazało się niestety, że mój pierwotny pomysł miał zbyt wiele wad. Wyjazd sygnowany był opisem: Brak pośpiechu, słońce, delikatny orzeźwiający wiatr, magiczne stare miasta, kawiarnie oraz restauracje pełne uroku. Wino, owoce morze, kotorska krempita, wyśmienita kawa i pršut, słony ser oraz mięsna pieczeń. Oto kwitesencja Zatoki Kotorskiej. Odkryjcie ją z nami i zasmakujcie!

Tymczasem porcje degustacyjne według wielu były niewystarczające, a czas oczekiwania na nie zbyt długi. To co miało być brakiem pośpiechu, stało się nerwowym oczekiwaniem. Nierzadko Goście rezygnowali z udziału w wycieczce ze względu na zbyt późny powrót do hotelu. Z ciężkim sercem przyznaję, że zamiast słyszeć głosy zadowolenia, coraz częściej słyszałam zdania rozczarowania. Dlatego… zmieniam zasady gry! I wierzę w to, że tym razem na Smaku Boki zaznacie stylu polako i pysznego jedzenia! Że wycieczka nie będzie się kończyła zbyt późno i jeszcze więcej osób będzie mogło delektować się z nami smakiem Zatoki Kotorskiej.

Sprawdź i rezerwuj!

Nowy Smak Boki

PLAN WYCIECZKI

 • wyjazd z Herceg Novi
 • postój przy Cieśninie Verige, czas na zdjęcia
 • bogata degustacja owoców morza popijana winem
 • przerwa w Peraście i rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale
 • przyjazd do Kotoru, degustacja krempity, zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny
 • Prčanj, spacer z przewodnikiem, czas wolny
 • powrót przez przeprawę promową

Opis wycieczki

Nasza wycieczka zaczyna się o godzinie 12.00 z Herceg Novi. Przejedziemy wybrzeżem, delektując się magicznymi widokami. Po krótkiej przerwie w Cieśninie Verige, gdzie będzie okazja do wykonania zdjęć Wyspy Matki Boskiej na Skale oraz Wyspy Świętego Jerzego, zatrzymamy się w małej miejscowości Dražin Vrt, by rozsmakować się w owocach morza. Zaczniemy właśnie od degustacji, tak, by mieć siłę na dalsze zwiedzanie!

Małże czy ostrygi? Co wybierasz?

Po rozsmakowaniu się w smaku i pejzażu Zatoki, przejedziemy do słynnego Perastu, w którym zatrzymamy się na nieco dłużej. Przespacerujemy się po jedynym w pełni barokowym czarnogórskim miasteczku, ujrzymy liczne pałacyki i piękne kościoły, po czym wsiądziemy na łódkę i podpłyniemy na Wyspę Matki Boskiej na Skale. To jedyna sztuczna wyspa na Adriatyku, której historia nurtuje wszytskich słuchaczy.

malowniczy Perast
Wyspa Matki Boskiej na Skale

Możliwość wejścia do kościoła, czas na zrobienie pięknych zdjęć, zapoznanie się z legendami dotyczącymi wyspy… Powrót na ląd i dalsza podróż do słynnego Kotoru! A w programie nie tylko Stare Miasto i jego najpiękniejsze zakątki, ale przede wszystkim wspólna przerwa na wyśmienitą czarnogórską krempitę. Chcecie spróbować puszystej chmurki lekkiego kremu? No to zapraszamy na słodką pauzę!

Oto jej wysokość krempita!
Kotor

Nowość, czyli Prčanj

A co na koniec? Przed powrotem jeszcze jeden przepiękny zakątek Zatoki Kotorskiej. Małe miasteczko, słynące z kościoła Narodzenia Matki Bożej. Miejsce, w którym panuje niemalże bajkowa atmosfera. Zakątek, który mnie urzekł! Aneta zainspirowana Prčnjem napisała nawet artykuł na jego temat. Byłyśmy zgodne – to miejsce chcemy Wam pokazać! I tak stało się ono kolejnym punktem wycieczki Smak Boki. Jesteśmy pewne, że ten pomysł zda egzamin a Wy pokochacie Prčanj, tak samo jak my.

Poczuj ten bajkowy klimat!

Powrót z wycieczki odbywa się przejazdem przez przeprawę promową, co jeszcze bardziej urozmaica wyjazd. Powrót do gminy Herceg Novi około godziny 19.00.

Cena: 65 €, dzieci poniżej 12 r.ż. – 50 €

wycieczka odbywa się w środy. Zapisy można kierować na adresy mailowe wycieczki-active@balk-ann.pl.

Cena obejmuje

 • Przejazd klimatyzowanym pojazdem
 • Usługę polskojęzycznego przewodnika
 • rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale
 • Podatek turystyczny w Kotorze
 • krempitę
 • degustację owoców morza

Wybierzcie się z nami na odkrywanie Zatoki Kotorskiej w całkiem inny sposób. Odkryjmy ją od kuchni!

[aktualizacja przed sezonem letnim 2024]

Jeden komentarz do “Smak Zatoki Kotorskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry