Smak Zatoki Kotorskiej

Smak Zatoki Kotorskiej

Zapraszam na autorską wycieczkę po Zatoce! Wycieczkę pełną lokalnych przysmaków.

Brak pośpiechu, słońce, delikatny orzeźwiający wiatr, magiczne stare miasta, kawiarnie oraz restauracje pełne uroku. Wino, owoce morze, kotorska krempita, wyśmienita kawa i pršut, słony ser oraz mięsna pieczeń. Oto kwitesencja Zatoki Kotorskiej. Odkryjcie ją z nami i zasmakujcie!

Wybierzcie się z nami na odkrywanie Zatoki Kotorskiej w całkiem inny sposób. Odkryjmy ją od kuchni!

Opis wycieczki

Nasza wycieczka zaczyna się o godzinie 14.00 z Herceg Novi. Przejedziemy wybrzeżem, delektując się magicznymi widokami. Po krótkiej przerwie w Cieśninie Verige, gdzie będzie okazja do wykonania zdjęć Wyspy Matki Boskiej na Skale oraz Wyspy Świętego Jerzego, przejedziemy do słynnego Perastu, w którym zatrzymamy się na nieco dłużej. Przespacerujemy się po jedynym w pełni barokowym czarnogórskim miasteczku, po czym wsiądziemy na łódkę i podpłyniemy do Wyspy Matki Boskiej na Skale.

malowniczy Perast
Wyspa Matki Boskiej na Skale

Zwiedzanie kościoła, muzeum, poznanie historii tej jedynej sztucznej wyspy na Adriatyku. I dalsza podróż do małej hodowli owoców morza zlokalizowanej tuż przy wybrzeżu! Zakątek, który jest w czołówce na mojej prywatnej top liście pięknych miejsc. Jedna z najbardziej uroczych farm omułków. Najlepszej jakości owoce morza, tradycyjne wino i magiczne widoki. To tu zatrzymamy się na nieco dłuższą przerwę i zaczniemy poznawać smak Zatoki!

Degustacja w Drazin Vrt

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Kotor. I to nie tylko Stare Miasto i jego najpiękniejsze zakątki (które oczywiście też są w programie), ale przede wszystkim wspólna przerwa na wyśmienitą czarnogórską krempitę. Chcecie spróbować puszystej chmurki lekkiego kremu? No to zapraszamy na słodką pauzę!

Kotor

Po zwiedzeniu dwóch przepięknych starych miast Zatoki, objętych ochroną UNESCO w ramach Przyrodniczego i Kulturowo-Historycznego Regionu Kotoru, oraz posmakowaniu tutejszych specjałów, czas na zakończenie degustacji i przejście do prawdziwej uczty! Tradycyjna konoba, w której odbędzie się wieczór folkloru, podczas którego serwowane będą szynka pršut, lokalny ser, pieczeń cielęca lub jagnięca oraz ośmiornica z żaru. No i oczywiście… wino, wino, wino!

Kto chętny na ucztę?

>> Opis wycieczki na stronie agencji Active Montenegro <<

Cena: 75 €, dzieci poniżej 12 r.ż. – 55 €

Wycieczka odbywa się w każdy wtorek. Zapisy na wycieczkę proszę kierować na adres mailowy anna@balk-ann.pl. Proszę by w tytule wpisać „Smak Zatoki” i datę wycieczki. Na wycieczkę można zapisać się także w naszej agencji Active Montenegro.

Informacje

Początek wycieczki o godzinie 14.00, koniec około 22.00 (kolacja rozpoczyna się o godzinie 20.30).

W cenie: transport, opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika, zwiedzanie Wyspy Matki Boskiej na Skale i starówki Kotoru, rejs łódką na Wyspę Matki Boskiej na Skale i wstęp do muzeum, degustacja ostryg (2 sztuki) i lampka wina, krempita, tradycyjna kolacja w konobie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry