Herceg Novi

Miasto i gmina Herceg Novi

Herceg Novi to urocze miasteczko portowe, przez wielu określane górskim miastem położonym na wybrzeżu. Jego lokalizacja zapewnia nieziemskie widoki, ponieważ znajduje się dosłownie naprzeciwko wejścia do Zatoki Kotorskiej (7 km od otwartego morza).

Mieszka tu około 11 tysięcy osób. Miasto stanowi też stolicę gminy Herceg Novi, ciągnącej się od granicy z Chorwacją aż do przeprawy promowej w Kamenari (łącznie mieszka tu około 30 tysięcy osób, co stanowi 5% mieszkańców całego kraju).

Lokalizacja sprzyja zwiedzaniu. To nie tylko idealna baza wypadowa do zwiedzania Zatoki Kotorskiej, Budvy, czy Parku Narodowego Lovćen. Można stąd w szybki sposób dostać się także do chorwackiego Dubrownika (odległość około 50 km), czy bośniackiego Trebinje (40 km). Plusem jest też niewielka odległość od dwóch lotnisk – w Tivacie i w Dubrowniku.

To idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek! Mnogość plaż zachęca do opalania się na leżaku z drinkiem z palemką. Długość wybrzeża gminy to 25 km, na terenie których wygospodarowane są aż 62 plaże. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z uroków gór Orjen otaczających miasto. Jest także co zwiedzać! Trzy twierdze, ruiny cytadeli, słynny monastyr Savina, malownicze stare miasto, liczne muzea, stare kościoły, czy winnica. Region obfituje w restauracje serwujące pyszne jedzenie, a dyskoteki pobliskiego Igalo (3 km) zapewniają wieczorną rozrywkę.

Herceg Novi – miasto kwiatów, poetów, tysiąca schodów, miejsce, w którym przez ponad 200 dni w roku słońce sprzyja opalaniu i delektowaniu się cudowną pogodą. Koniecznie rozważ to miejsce planując swój kolejny urlop!

Jak zwiedzać Herceg Novi?

Powrót do góry