Durmitorska przygoda

Durmitorska przygoda

Kto chętny na niezapomnianą przygodę w magicznych czarnogórskich górach? Piękno dziewiczej przyrody, kręte wąskie drogi, majestatyczne góry, soczysta zieleń. Do tego tradycyjne czarnogórskie śniadanie i pyszny obiad.

Durmitor w tym wydaniu to naprawdę prawdziwa perełka!

Wycieczka obfituje w piękne plenery do zdjęć

Durmitorski pierścień przez kilka lat z powodzeniem organizowany był przez naszą agencję. To autorska wycieczka mojego męża, absolutnie unikatowa, wiadąca wokół całego Parku Narodowego Durmitor, połączona jeszcze z kanionem rzeki Moračy. Mimo jednak licznych zachwytów i dużej liczby pochlebnych komentarzy, od czasu do czasy pojawiały sie wśród naszych Gości pewne „ale” – wszystko cudownie, ale zbyt długo, zbyt męcząco, trochę aż za dużo. No to zmodyfikowaliśmy program tak, aby pokazać Gościom jak najwięcej Durmitoru, zbyt ich nie męcząc!

Durmitor z pewnością jest miejscem godnym odwiedzenia. Większość powierzchni Czarnogóry, to teren górski. Park Narodowy Durmitor to według mnie kwintesencja czarnogórskiej przyrody, a niezwykła trasa P14 wiodąca przez ten teren, to czysta poezja. Durmitiorska przygoda to idealna wycieczka dla fanów przyrody, ale też fotografii. W ciągu jednego dnia można obejrzeć najpiękniejsze pejzaże Czarnogóry i dotrzeć w jej najbardziej tajemnicze zakątki. Jezioro Pivskie, Park Krajobrazowy Piva, Park Narodowy Durmitor, Jezioro Czarne, niezwykłe szczyty, przełęcze, doliny, zwierzęta i roślinność. Wszystko to na wyciągnięcie ręki z aparatem!

Wycieczka „Durmitorska przygoda”

PLAN WYCIECZKI:

 • wyjazd z gminy Herceg Novi [możliwość dołączenia w Peraście, Kotorze]
 • śniadanie w mieście Nikšić
 • przejazd do PN Durmitor i trasa malowniczą drogą P14 (foto pauzy, przy Sedlo 30 min czasu wolnego)
 • przejazd przez Plužine, foto pauza przy Jeziorze Pivskim
 • obiad restauracji Izlazak (Rudinice)

Durmitor

Pasmo górskie Durmitoru objęte jest ochroną parku narodowego już od 1952 roku. Park narodowy swoją powierzchnią obejmuje także kanion rzeki Tary, czyli najgłębszy kanion w Europie, którego głębokość sięga 1300 m. W 1980 roku cały teren parku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Te fakty mówią same za siebie – to absolutnie unikatowy region! Zobaczymy tu przede wszystkim przepiękne góry, lasy i jeziora polodowcowe.

Aneta uchwycona podczas wycieczki
piękny jesienny Durmitor

Plužine

Przed obiadem zatrzymamy się na pauzę z widokiem na malownicze Jezioro Piwskie. O samej miejscowości Plužine, która kryje w sobie wiele tajemnic, można przeczytać >>tutaj<<.

mała , magiczna miejscowość Plužine, zlokalizowana nad Jeziorem Pivskim

Jezioro Pivskie widziane z punktu widokowego Kruška

Zasmakujmy natury!

To jedna z najpięknejszych widokowo wycieczek. Od sezonu letniego 2024 wydłużamy czas w Durmitorze, aby nasi Goście mieli okazję do poczucia tego klimatu i piękna w pełnym wymiarze!

Sedlo – charakterystyczny punkt w Parku Narodowym Durmitor
Sedlo
W tle słynny most na rzece Tarze

Cena 75 €, dzieci poniżej 12 r.ż. – 60 €

Zapisy można kierować na adresy mailowe wycieczki-active@balk-ann.pl. Wycieczka z gminy Herceg Novi odbywać się będzie w każdy wtorek.

Cena obejmuje

 • Przejazd klimatyzowanym pojazdem
 • Usługę polskojęzycznego przewodnika
 • Tradycyjne śniadanie
 • Bilety wstępów do PP Piva, PN Durmitor, Jezioro Czarne
 • Obiad
 • Ubezpieczenie
Kto chętny by wypocząć u podnóży gór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry