Wycieczka: Dubrovnik po polsku

Wycieczka: Dubrovnik po polsku

Wycieczka do Dubrownika z polskojęzycznym przewodnikiem z Czarnogóry? To już możliwe! Po wielu zapytaniach o taki wyjazd, połączyliśmy siły z hvala.pl i zorganizowaliśmy taką atrakcję dla Polaków wypoczywających w Montenegro.

Widok na magiczny Dubrownik z twierdzy Lovrjenac

Dlaczego Dubrownik?

To, że jestem związana z Dubrownikiem (klik) wiadomo nie od dziś! Uwielbiam to miasto, uważam że zachwyca zawsze, o każdej porze roku. I może niekoniecznie chciałabym tam mieszkać na stałe, jednak zdecydowanie – jest to miejsce, które każdy powienien zobaczyć chociaż raz w życiu! Biorąc pod uwagę, że Dubrownik jest zlokalizowany niecałe 50 km od czarnogórskiej granicy, stwierdziliśmy że pobyt w Montenegro na wakacjach, może być idealną okazją do odbycia wycieczki do słynnej, chorwackiej Perły Adriatyku. Tak narodził się pomysł na wycieczkę.

Punkt widokowy w Bosance – tu odbywa się postój na zrobienie zdjęcia

Plan wycieczki

 • 12.45 wyjazd z Herceg Novi, po przekroczeniu granicy przejazd do Dubrownika; podczas przejazdu przerwa na zdjęcia na punkcie widokowym w Bosance
 • przyjazd do Dubrownika, spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem przy bramie miejskiej Ploče
 • spacer z licencjonowanym przewodnikiem po Dubrowniku (zwiedzanie około 1 godziny i 15 minut)
 • rejs statkiem wokół murów miejskich (45 minut)
 • dwie i pół godziny wolnego czasu na samodzielne odkrywanie Dubrownika, spacer lub posiłek
 • 19.30 zbiórka przy bramie Ploče i wyjazd z Dubrownika

Dubrownik po południu

Dlaczego wybraliśmy nietypową porę na wyjazd? Przede wszystkim po to, by uniknąć korków na granicy oraz największych upałów. Czas, kiedy żar leje się z nieba spędzimy w klimatyzowanym autokarze. Czas wolny zaś przypadnie na moment, gdy nie będzie już słońca i spacer po mieście będzie niezwykle przyjemny. Dodatkowo, większość lokalnych biur podróży organizuje wycieczki wcześnie rano – wtedy też tworzy się największy korek na granicy. Postaramy się, byście tego nie doświdczyli!

Dubrownik w pigułce

Dubrownik, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, obfituje w liczne wąskie uliczki, magiczne zaułki i nietypowe zabytki. Podczas naszej wycieczki odkryjemy razem perłę Adriatyku, jedno z najsłynniejszych miast Półwyspu Bałkańskiego. Podczas zwiedzania z przewodnikiem przespacerujemy się najdłuższą ulicą Starego Miasta, czyli Stradun, zobaczymy m.in. Fontannę Onufrego, kościół i klasztor franciszkanów, poznamy historię Pałacu Sponza i Pałacu Rektorów, odwiedzimy Katedrę Dubrownicką oraz Stary Port.

To co nas wyróżnia

Spacer z przewodnikiem po mieście to nie wszystko! Po ciekawym zwiedzaniu, wsiądziemy na statek i zobaczymy miasto od strony morza – opłyniemy dubrownickie mury w towarzystwie polskojęzycznego pilota. Będzie to czas relaksu i podziwiania niezwykłych widoków.

Po interesującym doświadczeniu poznawania historii miasta, przyjdzie czas na wtopienie się w rytm dubrownickiej starówki, czyli czas wolny, podczas którego będzie można zjeść obiad, napić się kawy w jednej z malowniczych uliczek, lub udać się na dalsze zwiedzanie. Miasto po południu jest nieco bardziej leniwe, nie panuje tam wszechobecny gwar. Warto skorzystać z tej atmosfery i odkryć Dubrownik jak najlepiej.

A na statku czekają już na Was nasza przewodniczka oraz pilot Tomek!

Cena i zapisy

 • Cena z Herceg Novi wynosi 55 euro, 30 euro za dzieci poniżej 12 roku życia
 • Cena z Budvy wynosi 65 euro, 35 euro za dzieci poniżej 12 roku życia

Zapisy można kierować na adres mailowy anna@balk-ann.pl lub wiadomością przez WhatsApp na numer +382 67 141 331.

Ważne: ze względu na przekroczenie granicy państwowej, proszę nie zapomnieć na wycieczkę dokumentu tożsamości, a przy zapisach na wycieczkę podać także nr dowodu osobistego lub paszportu i datę urodzenia (to informacje konieczne do przygotowania listy pasażerów uprawnionych do przekroczenia granicy).

Cena obejmuje:

 • transport klimatyzowanym busem lub autokarem
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w Dubrowniku
 • rejs statkiem wokół murów miejskich
 • ubezpieczenie
Odkryj miasto z przewodnikiem!
I zapozuj do zdjęcia z pięknym widokiem! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry