Odkryj Dubrownik od strony lądu i morza!

Odkryj Dubrownik od strony lądu i morza!

Wycieczka do Dubrownika z polskojęzycznym przewodnikiem z Czarnogóry? To możliwe!

Widok na magiczny Dubrownik z twierdzy Lovrjenac

Dlaczego Dubrownik?

To, że jestem związana z Dubrownikiem (klik) wiadomo nie od dziś! Uwielbiam to miasto, uważam że zachwyca zawsze, o każdej porze roku. I może niekoniecznie chciałabym tam mieszkać na stałe, jednak zdecydowanie – jest to miejsce, które każdy powienien zobaczyć chociaż raz w życiu! Biorąc pod uwagę, że Dubrownik jest zlokalizowany niecałe 50 km od czarnogórskiej granicy, stwierdziliśmy że pobyt w Montenegro na wakacjach, może być idealną okazją do odbycia wycieczki do słynnej, chorwackiej Perły Adriatyku. Tak narodził się pomysł na wycieczkę.

Punkt widokowy w Bosance – tu odbywa się postój na zrobienie zdjęcia

Plan wycieczki

Wycieczka z Herceg Novi odbywa się w środy (uwaga! co ważne – nasz bus rusza z Kotoru, jest więc możliwość zapisania się na wycieczkę z innych miast Zatoki Kotorskiej)

  • 12.30 wyjazd z Herceg Novi, po przekroczeniu granicy przejazd do Dubrownika; podczas przejazdu przerwa na zdjęcia na punkcie widokowym w Bosance
  • przyjazd do Dubrownika, spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem przy bramie miejskiej Ploče
  • spacer z licencjonowanym przewodnikiem po Dubrowniku (zwiedzanie około 1 godziny i 15 minut; podczas zwiedzania wypożyczane są zestawy słuchawkowe)
  • około czterech godzin wolnego czasu na samodzielne odkrywanie Dubrownika, spacer lub posiłek
  • rejs statkiem wokół wyspy Lokrum o zachodzie słońca, po czym wyjazd z Dubrownika

Dubrownik po południu

Dlaczego wybraliśmy nietypową porę na wyjazd? Przede wszystkim po to, by uniknąć korków na granicy oraz największych upałów. Czas, kiedy żar leje się z nieba spędzimy w klimatyzowanym autokarze. Czas wolny zaś przypadnie na moment, gdy nie będzie już słońca i spacer po mieście będzie niezwykle przyjemny. Dodatkowo, większość lokalnych biur podróży organizuje wycieczki wcześnie rano – wtedy też tworzy się największy korek na granicy. Postaramy się, byście tego nie doświdczyli!

Dubrownik w pigułce

Dubrownik, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, obfituje w liczne wąskie uliczki, magiczne zaułki i nietypowe zabytki. Podczas naszej wycieczki odkryjemy razem perłę Adriatyku, jedno z najsłynniejszych miast Półwyspu Bałkańskiego. Podczas zwiedzania z przewodnikiem przespacerujemy się najdłuższą ulicą Starego Miasta, czyli Stradun, zobaczymy m.in. Fontannę Onufrego, kościół i klasztor franciszkanów, poznamy historię Pałacu Sponza i Pałacu Rektorów, odwiedzimy Katedrę Dubrownicką oraz Stary Port.

To co nas wyróżnia

Spacer z przewodnikiem po mieście to nie wszystko! Po ciekawym zwiedzaniu, wsiądziemy na statek i zobaczymy miasto od strony morza – opłyniemy dubrownickie mury w towarzystwie polskojęzycznego pilota. Będzie to czas relaksu i podziwiania niezwykłych widoków.

Spacer po mieście z Pauliną IG @dubrovnik_my_life

Po interesującym doświadczeniu poznawania historii miasta, przyjdzie czas na wtopienie się w rytm dubrownickiej starówki, czyli czas wolny, podczas którego będzie można zjeść obiad, napić się kawy w jednej z malowniczych uliczek, lub udać się na dalsze zwiedzanie. Miasto po południu jest nieco bardziej leniwe, nie panuje tam wszechobecny gwar. Warto skorzystać z tej atmosfery i odkryć Dubrownik jak najlepiej.

A kolejno… niezywkły rejs wokół wyspy Lokrum o zachodzie słońca! To absolutnie unikatowa propozycja. Zobaczycie wówczas widoki, które na pewno pozostaną z Wami na długi czas.

Magiczny rejs o zachodzie słońca

Cena: 55

Zapisy można kierować na adres mailowy anna@balk-ann.pl lub wiadomością przez WhatsApp na numer +382 67 141 331.

Ważne: ze względu na przekroczenie granicy państwowej, proszę nie zapomnieć na wycieczkę dokumentu tożsamości, a przy zapisach na wycieczkę podać także nr dowodu osobistego lub paszportu i datę urodzenia (to informacje konieczne do przygotowania listy pasażerów uprawnionych do przekroczenia granicy).

Cena obejmuje:

  • transport klimatyzowanym busem lub autokarem
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w Dubrowniku (wraz z wypożyczeniem zestawów słuchawkowych)
  • rejs statkiem wokół wyspy Lokrum o zachodzie słońca, w cenie napój: rakija, piwo, cola lub fanta
  • ubezpieczenie

>> OPIS WYCIECZKI NA STRONIE AGENCJI ACTIVE MONTENEGRO <<

Odwiedź z nami Dubrownik!

Spodobała Ci się ta propozycja? Sprawdź też inne!

Nasze pozostałe wycieczki – wybierz coś dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry