Wyprawa

Wyprawa

– W KARINIE GÓR I WINA –

Odkryj nieodkrytą Czarnogórę!

DZIEŃ 1

Transfer – przejazd do Kolašina wzdłuż kanionu rzeki Moračy, z przerwą na odwiedzenie monastyru Morača

Pierwszy dzień naszej wyprawy to czas na zaklimatyzowanie się i integrację. Przylot do Podgoricy i transfer do miejscowości Kolašin, czyli pięknego miasteczka zlokalizowanego u podnóża gór Bjelasica i Sinjajevina. To znane uzdrowisko i miejsce słynące z idealnych warunków do uprawiania sportów (o czym przekonamy się kolejnego dnia).  My tymczasem będziemy się tu integrować, poznawać i relaksować w hotelu ze SPA, zanim zaczniemy naszą czarnogórską przygodę.

Bijelasica

O której godzinie tu przyjedziemy? A któż to wie! Po pierwsze zależeć to będzie o tego ile osób przyleci i którymi rejsami, a po drugie – od teraz kierować będzie nami maksyma polako, polako, czyli totalnie bez pośpiechu i na luzie! Co prawda nasi kierowcy i przewodnicy zawsze będą punktualni, ale wszystko pozostałe to już tylko kwestia związana z poznawaniem prawdziwej bałkańskiej mentalności. Czy jest szansa, że po przylocie będziecie nudzić się na lotnisku oczekując na inne osoby? Szansa jest niewielka! Bo będzie tam na Was czekać ekipa Active Montenegro! Pierwszego dnia pobytu w Czarnogórze na pewno będzie czas na napicie się pysznej kawy (i nie tylko kawy) oraz na zorganizowanie Wam czarnogórskich numerów telefonu z dostępem do internetu.

DZIEŃ 2

Bjelasica: jeep safari i jazda konna – PN Biogradska Gora – most Đurđevicia na Tarze – Žabljak

No i zaczynamy prawdziwą czarnogórską przygodę! Czego będzie dziś więcej? Emocji czy pięknych widoków? Trudno stwierdzić, ponieważ dzień drugi to dzień pełen atrakcji. Najpierw góry Bijelasica i pełne adrenaliny jeep safari. Później jazda konna. A kolejno tradycyjny czarnogórski obiad z północnego regionu kraju. I to nie koniec! Jeszcze tego samego dnia ruszymy do miejscowości Žabljak. To wrota do malowniczego Parku Narodowego Durmitor. To właśnie tu spędzimy drugą noc. Jednak przed tym zobaczymy słynny most Đurđevicia na rzece Tarze, gdzie najbardziej odważni, za dodatkową dopłatą, będą mogli skorzystać z zip line (tyrolka, która przebiega nad najgłębszym kanionem Europy). Nocleg w trzygwiazdowym hotelu na terenie Parku Narodowego Durmitor.

Most na Tarze

DZIEŃ 3

Crno jezero (Jezioro Czarne) – Jezioro Słone – Herceg Novi – wieczór folkloru w hotelu Xanadu

Po śniadaniu hotelowym ruszamy na przejażdżkę w góry, by jeszcze lepiej poznać Durmitor i zobaczyć najbardziej malownicze jezioro tego regionu – Crno Jezero. To górskie jezioro polodowcowe znajdujące się u stóp góry Međed. Jedno z najpiękniejszych europejskich jezior! Po krótkim spacerze wzdłuż brzegu, który będzie też okazją do wykonania świetnych zdjęć, ruszymy w dalszą drogę przez magiczny Durmitor, by kolejno zjechać na wybrzeże do Herceg Novi. W międzyczasie zatrzymamy się jeszcze przy interesującym Jeziorze Słonym. Dotrzemy do miasta słońca, kwiatów i artystów, gdzie w trzy- lub czterogwiazdkowym hotelu, spędzimy kolejne noce.

Popołudnie będzie pełne relaksu, leniwe i spokojne. Chętni przespacerują się po okolicy, inni będą mogli się zdrzemnąć lub kontynuować integrację. A odpocząć warto. Bo wieczorem czeka nas prawdziwa petarda! Wieczór folkloru w tradycyjnej konobie. Muzyka, taniec, lokalne jedzenie i dużo, dużo wina. I ja! Jeśli nawet wcześniej podróżować będziecie tylko w towarzystwie przewodnika, tak ten wieczór spędzę z Wami osobiście.

Wieczorek folklorystyczny z kolacją

DZIEŃ 4

Wieś Zabrđe na Półwyspie Luštica (najstarsza prasa do oliwy z oliwek i degustacje lokalnych przysmaków) – winiarnia Savina w Herceg Novi – starówka Herceg Novi

Po śniadaniu wyruszymy na Półwysep Luštica, gdzie na wsi Zabrđe znajduje się domowe muzeum rodziny Stojković w domu mającym ponad 300 lat. Wokół domu wielka plantacja oliwek, a wewnątrz stary młyn do wytwarzania oliwy. Tej oliwy, jak i domowego sera i innych przysmaków, będziecie mieli okazję tu zasmakować. Poza degustacją, napawać się będziemy przepięknymi widokami. A kolejno… zasmakujemy wina! W winiarni prowadzonej przez rodzinę Obradović, w miejscu z którego roztacza się magiczny widok na Zatokę, zasmakujemy tutejszych trunków oraz przystawek. Dzień czwarty to dzień uczty dla oczu, dla zmysłów i dla podniebienia! Po całym dniu pełnym wrażeń pozostaniemy w Starym Mieście Herceg Novi by ujrzeć tamtejsze potężne twierdze, kręte wąskie uliczki i miejsce, gdzie Zatoka Kotorska łączy się z morzem.

Winiarnia Savina

DZIEŃ 5

Perast – wyspa Matki Boskiej na Skale – degustacja muli i wina – Kotor – Njeguši – Budva

Tego dnia jeszcze lepiej poznamy Zatokę Kotorską! Ruszymy do barokowego Perastu oraz na jedyną sztuczną wyspę na Adriatyku, Wyspę Matki Boskiej na Skale. Zatrzymamy się na farmie muli i skosztujemy tutejszych świeżych owoców morza oraz lokalnego wina. Zwiedzanie i degustacje będą kontynuowane, bo przed nami jeszcze zabytkowy Kotor, Nieguši słynące z najlepszej szynki typu pršut (której oczywiście zasmakujemy!) oraz pierwsza stolica kraju Cetinje. Po przejechaniu krętymi serpentynami, degustacji i zwiedzaniu, udamy się do tętniącego życiem miasta, znajdującego się w samym centrum czarnogórskiego wybrzeża – Budvy. Hotel w trzygwiazdkowym hotelu w Budvie

Wyspa Matki Boskiej na Skale
Drazin Vrt

DZIEŃ 6

Winiarnie w Virpazarze na brzegu Jeziora Szkoderskiego – winiarnia Plantaže – Stari Bar

Last but not least! Ostatni dzień zwiedzania, jutro powrót do domu, a tymczasem przed nami jeszcze kilka winiarni i magiczny Stari Bar! Po leniwym poranku w Budvie ruszymy w kierunku Jeziora Szkoderskiego, czyli regionu słynącego z najlepszych win. Odwiedzimy tam małe rodzinne winiarnie. Smak ich wyrobów będzie konkurować z gigantem! Ponieważ dziś na trasie także Plantaže – symbol Czarnogóry. Winiarnia, której winnica jest… największa w Europie! Ciekawa jestem, który smak skradnie Wasze serca i podniebienia. Po dużej dawce wina, wieczór zakończymy przy tradycyjnym soku z granatu. To właśnie w Starym Barze najlepszy jest ten przysmak, a to tu zakończymy naszą przygodę. Zwidzimy bałkańskie Pompeje i udamy się na nocleg do hotelu ze SPA, aby zrelaksować się po całym tygodniu przygód.

Šipčanik, czyli piwnica winna Plantaže

Dzień 7

Transfer na lotnisko w Podgoricy

Organizator

Wycieczka organizowana przez agencję Active Montenegro.
ANDERBA B&V“D.O.O. – T.A. “ACTIVE MONTENEGRO”
Numer licencji 306
PIB: 02732297
PDV: 90/31-01685-9
CKB: 510-22864-27

Limit miejsc 15, minimalna liczba uczestników 10.

Cena

Cena 700 euro. 30% kwoty jako zaliczka wpłacone przy rezerwacji na konto bankowe agencji (210 euro).

Cena zawiera: przejazd klimatyzowanym busem – transport od odbioru pierwszego dnia z lotniska aż do powrotu na lotnisko dnia ostatniego, noclegi BB w hotelach 3* i 4*, obiadokolację pierwszego dnia, w pozostałe dni (2-6) obiady i kolacje (lub obfite degustacje w porze obiadowej i kolacje), jeep safari, jazda konna, degustacja win w winiarni Savina, małej rodzinnej winiarni w Virpazarze oraz Plantaže, bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w opisie, opieka pilota, usługa przewodnicka, ubezpieczenie.

Kontakt

Pytania? Jesteśmy do dyspozycji!

anna@balk-ann.pl, info@activemontenegro.me, inbox na IG @balk.ann

Terminy

  • 13.09 – 20.09
  • 20.09 – 27.09
  • 27.09 – 4.10
Powrót do góry