Herceg Novi – Sylwester 2023

Herceg Novi – Sylwester 2023

Nie macie pomysłu jak i gdzie spędzić ostatnią noc w tym roku? Lubicie imprezy na świeżym powietrzu? Czy bałkańskie rytmy sprawiają, że szybciej bije wam serce? A może marzył się Wam Sylwester w otoczeniu palm, ale w bożonarodzeniowym klimacie? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań możecie odpowiedzieć twierdząco, to 31 grudnia zapraszamy do Herceg Novi.

Goran Bregović w Herceg Novi

Fanów muzyki czeka tutaj prawdziwa gratka –  występ legendarnego Gorana Bregovicia. Na scenie towarzyszyć mu będą członkowie kultowej grupy Bijelo dugme – Mladen Vojičić Tifa, Alen Islamović oraz zespół Orkestar za svadbe i sahrane. Wydarzenie odbędzie się pod gwiazdami, wstęp bezpłatny. Gorąca atmosfera i weseli współtowarzysze imprezy gwarantowani.

„Prawy do lewego”, czyli na pewno uwielbiasz Bregovicia!

Goran Bregović jest bardzo dobrze znany polskiej publiczności. W 1999 roku ukazał się na naszym rynku album „Kayah i Bregović”, który był połączeniem sił tych wyjątkowych muzyków. Odniósł on ogromny sukces. Dwa lata później doszło do kolejnej współpracy, tym razem z Krzysztofem Krawczykiem. Artyści nagrali płytę „Daj mi drugie życie”. Piosenki „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij” czy „Mój przyjacielu” nuciła cała Polska, na stałe weszły też do repertuaru imprezowego. Największe sukcesy Goran odnosił za czasów istnienia legendarnej  jugosłowiańskiej grupy „Bijelo dugme”, której był założycielem i jedynym stałym członkiem. Światową sławę zyskał natomiast dzięki muzyce, którą skomponował do filmów. Z pewnością kojarzycie ścieżkę dźwiękową produkcji Emira Kusturicy „Czas Cyganów”, „Arizona dream”, czy „Underground”. Bregović uwielbia koncertować, cały czas jest w trasie. Na scenie jest prawdziwym wulkanem energii, jego nazwisko gwarantuje niezapomniane show. Powitanie roku w jego towarzystwie z pewnością na długo pozostanie w waszej pamięci. U mnie w tle leci właśnie koncert, który zagrał z Orkiestrą za svadbe i sahrane (wesela i pogrzeby) w Serbii w 2007 roku i muszę przyznać, że ciężko mi usiedzieć w miejscu. Nogi podrygują i rwą się do tańca. Osobiście nie przepadam za Sylwestrem, ale w tym roku nie mogę się go doczekać.

Naprawdę warto!

Jeśli sam koncert to za mało, żeby Was zachęcić, to dodam, że średnia temperatura powietrza na przełomie grudnia i stycznia w Herceg Novi to 15 stopni. Tutaj też jest najwięcej słonecznych dni. Szanse na to, że pierwszą kawę w nowym roku wypijecie w promieniach słońca, patrząc na morze z kawiarnianego ogródka, czy tarasu są naprawdę wysokie. Musicie przyznać, że to miła perspektywa. Szybki wypad na sylwestrową imprezę jest możliwy dzięki połączeniom lotniczym, które zapewnia Ryanair – do Podgoricy możecie przylecieć z Krakowa i Gdańska oraz LOT, którym przylecicie z Warszawy. Wylot w sobotę, powrót w poniedziałek, w międzyczasie koncert, pobyt nad Zatoką Kotorską w słynnym czarnogórskim rytmie polako, polako, piękne widoki, pyszne jedzenie, wino, rakija i łagodna śródziemnomorska „zima”. Czy można zacząć nowy rok w lepszym stylu? A jeśli potrzebna Wam pomoc przy organizacji takiego wyjazdu, odezwijcie się do nas/mnie. Agencja Active Montenegro zadba o Wasz transfer, polecimy noclegi, restauracje, zorganizujemy spacer po Herceg Novi, zabierzemy na świąteczny jarmark do Portonovi, pokażemy świąteczny Kotor i Budvę w drodze z i na lotnisko albo wymyślimy coś zupełnie innego, jeśli będziecie mieli więcej czasu, czy ciekawszy pomysł. Byłoby nam niezwykle miło gościć Was w Herceg Novi w tym bożonarodzeniowo-sylwestrowym okresie, kiedy to czas trochę zwalnia, a ludzie są milsi i częściej się uśmiechają. Gwarantujemy też, że pląsy w rytmie muzyki Gorana i jego zespołu wywołają te uśmiechy i u was. To co, do zobaczenia w Herceg Novi?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli zdecydujesz się na Sylwestra w Herceg Novi, daj nam znać: odbierzemy Cię z lotniska, znajdziemy odpowiedni obiekt noclegowy, nasza przewodniczka Aneta pokaże Ci przy okazji najciekawsze zakątki naszego miasta i okolicy:

info@activemontenegro.me

+382 67 453 489 (whatsapp w języku polskim)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry