Hotel Xanadu w Kumborze

Hotel Xanadu w Kumborze

Czterogwiazdkowy hotel przy samym wybrzeżu Zatoki Kotorskiej. Miejsce piękne, luksusowe, perfekcyjne… to właśnie oznacza słowo Xanadu!

AKTUALIZACJA – LISTOPAD 2022: Nie współpracuję już z hotelem Xanadu.

Historycznie Xanadu to letnie miejsce wypoczynku mongolskiej dynastii Yuan, czyli potomków wielkiego Dzingis Chana. W Xanadu znajdował się przepiękny dwór, kojarzony z przepychem i niewyobrażalnym bogactwem. To właśnie opis tego magicznego miejsca w 2000 roku stał się największą inspirację Bato Buturovicia, który postanowił stworzyć na riwierze Herceg Novi jeden z pierwszych prywatnych hoteli. Poprzeczka postawiona była wysoko, Buturović wybrał więc i niezwykłe miejsce – budynek mający około 150 lat! To właśnie tam stworzono dzisiejszy Hotel Xanadu, który po rozbudowie zaczął przypominać małe miasteczko, dwór, niczym ten z historii o Czingis Chanie.

jeden z podstawowych typów pokoi
taras jednego z apartamentów z widokiem na Zatokę
łazienka z kabiną prysznicową w standardowym pokoju i łazienka z wanną w villi

Dziś Hotel Xanadu w Kumborze skategoryzowany jest na cztery gwiazdki. Posiada duży basen oraz basen dla dzieci, jak i duży taras z leżakami dla Gości korzystających z wodnego szaleństwa. Mimo że hotel zlokalizowany jest bezpośrednio nad magistralą, aby dotrzeć do plaży nie trzeba iść po głównej ulicy – obiekt posiada własne przejście do morza. Posiada łącznie 47 jednostek noclegowych, od dwupiętrowych willi, po apartamenty i pokoje studio, aż do typowych pokoi hotelowych. Parking hotelowy ma 40 miejsc postojowych, z których korzystanie jest oczywiście dla Gości bezpłatne. Na terenie obiektu funkcjonuje restauracja. W starym budynku posiadamy także klimatyczną tawernę, idealną wprost na organizację uroczystości okolicznościowych.

czas na śniadanie!
nasza tawerna

Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV, telefon, sejf, mini bar, bezpłatny internet. W każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w suszarkę do włosów. W cenę pobytu wliczone jest śniadanie. Przez cały dzień funkcjonuje tu restauracja a la carte. Za dodatkową opłatą można skorzystać z oferty prania i prasowania odzieży. Organizujemy transfery z lotniska oraz wycieczki po całej Czarnogórze.

jedna z najbliższych plaż

Od lutego 2022 roku hotelem bezpośrednio zarządza agencja Active Montenegro. Rezerwację i zapytania o aktualną cenę prosimy wysyłać pod adres xanaduhotelme@gmail.com.

Profil na Instagramie hotelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry