Hotel Xanadu w Kumborze

Hotel Xanadu w Kumborze

Czterogwiazdkowy hotel przy samym wybrzeżu Zatoki Kotorskiej. Miejsce piękne, luksusowe, perfekcyjne… to właśnie oznacza słowo Xanadu!

Historycznie Xanadu to letnie miejsce wypoczynku mongolskiej dynastii Yuan, czyli potomków wielkiego Dzingis Chana. W Xanadu znajdował się przepiękny dwór, kojarzony z przepychem i niewyobrażalnym bogactwem. To właśnie opis tego magicznego miejsca w 2000 roku stał się największą inspirację Bato Buturovicia, który postanowił stworzyć na riwierze Herceg Novi jeden z pierwszych prywatnych hoteli. Poprzeczka postawiona była wysoko, Buturović wybrał więc i niezwykłe miejsce – budynek mający około 150 lat! To właśnie tam stworzono dzisiejszy Hotel Xanadu, który po rozbudowie zaczął przypominać małe miasteczko, dwór, niczym ten z historii o Czingis Chanie.

jeden z podstawowych typów pokoi
taras jednego z apartamentów z widokiem na Zatokę
łazienka z kabiną prysznicową w standardowym pokoju i łazienka z wanną w villi

Dziś Hotel Xanadu w Kumborze skategoryzowany jest na cztery gwiazdki. Posiada duży basen oraz basen dla dzieci, jak i duży taras z leżakami dla Gości korzystających z wodnego szaleństwa. Mimo że hotel zlokalizowany jest bezpośrednio nad magistralą, aby dotrzeć do plaży nie trzeba iść po głównej ulicy – obiekt posiada własne przejście do morza. Posiada łącznie 47 jednostek noclegowych, od dwupiętrowych willi, po apartamenty i pokoje studio, aż do typowych pokoi hotelowych. Parking hotelowy ma 40 miejsc postojowych, z których korzystanie jest oczywiście dla Gości bezpłatne. Na terenie obiektu funkcjonuje restauracja. W starym budynku posiadamy także klimatyczną tawernę, idealną wprost na organizację uroczystości okolicznościowych.

czas na śniadanie!
nasza tawerna

Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV, telefon, sejf, mini bar, bezpłatny internet. W każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w suszarkę do włosów. W cenę pobytu wliczone jest śniadanie. Przez cały dzień funkcjonuje tu restauracja a la carte. Za dodatkową opłatą można skorzystać z oferty prania i prasowania odzieży. Organizujemy transfery z lotniska oraz wycieczki po całej Czarnogórze.

jedna z najbliższych plaż

Od lutego 2022 roku hotelem bezpośrednio zarządza agencja Active Montenegro. Rezerwację i zapytania o aktualną cenę prosimy wysyłać pod adres xanaduhotelme@gmail.com.

Profil na Instagramie hotelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry