Ferie zimowe w Czarnogórze

Ferie zimowe w Czarnogórze

Wypad do Czarnogóry na wakacje to sprawa dość oczywista. A wypad na ferie? No właśnie, tutaj chyba już nie ma tej pewności. Być może zastanawiacie się nawet, czy przypadkiem nie pomyliliśmy Czarnogóry z Czarną Górą. Ale nie martwcie się, wszystko pod kontrolą. Po prostu uważamy, że to świetny pomysł i mamy nadzieję, że uda nam się i Was do niego przekonać.

Loty z Gdańska i Krakowa

Połączenia samolotowe z Gdańska i Krakowa dostępne są przez całą zimę. My postanowiliśmy przyjrzeć się terminom ferii i dopasować je do rozkładu lotów. Oto nasza styczniowo-lutowa propozycja pobytu w Czarnogórze z wykorzystaniem jej morskiego i górskiego potencjału.

Loty z Gdańska

Ferie zimowe w województwie pomorskim trwają od 29 stycznia do 11 lutego. W tym okresie ferie mają także województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, śląskie.

Nasza propozycja terminu: 29.01 – 05.02  

Loty z Krakowa

Ferie zimowe w województwie małopolskim trwają od 12 do 25 lutego. W tym okresie ferie mają także województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Nasza propozycja terminu: 12.02-19.02   

Program dostępny jest poniżej. Cena 415 euro zawiera: 7 noclegów, 4 w Herceg Novi w hotelu 4* z dostępem do centrum SPA ze śniadaniami, 3 w Kolašinie w obiektach 3-4*, transfery z i na lotnisko, do Kolašina, wycieczkę Mini Montenegro, wycieczkę do Dubrovnika, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczek oraz transferów.

Czarnogóra zimą

Czarnogóra da się lubić i  w tych chłodniejszych miesiącach. Naprawdę warto poznać jej zimowe oblicze. A nawet oblicza. Pierwszą część pobytu spędzicie bowiem na wybrzeżu. A dokładniej nad Zatoką Kotorską w Herceg Novi. To miasto, które kochamy i gdzie siedzibę ma nasza agencja, nie mogło więc być inaczej. Ale to nie jedyny powód. Herceg Novi to „miasto słońca”, które świeci tutaj częściej niż gdziekolwiek indziej na czarnogórskim wybrzeżu. Nie jest to też miejscowość, w której życie zamiera wraz z wyjazdem ostatniego turysty.  Poza sezonem jest zdecydowanie spokojniej, ale nie trzeba ze świecą szukać miejsca, żeby napić się kawy, czy otwartego sklepu. A zimową porą zdecydowanie łatwiej spacerować po „mieście tysiąca schodów”.  Więcej o Herceg Novi i jego atrakcjach znajdziecie >tutaj<.

Jak też wielokrotnie podkreślaliśmy Herceg Novi jest świetną bazą wypadową. Wykorzystamy to podczas waszego pobytu. Zabierzemy Was w podróż po czarnogórskim wybrzeżu. Perast, Kotor, Budva i Tivat, czyli Mini Montenegro. Ale nie będziemy ograniczać się tylko do Czarnogóry, skoro w zasięgu ręki mamy słynny chorwacki Dubrovnik, tam udamy się na kolejną wycieczkę.

Góry i śnieg!

Na drugą część pobytu zabierzemy Was do środkowej części Czarnogóry na Bjelasicę. Jest to masyw górski, na którym utworzono  Park Narodowy Biogradska Gora. Ale to co nas bardziej interesuje w tym momencie to fakt, że znajdują sią na nim dwa największe ośrodki narciarskie w kraju Tak, dobrze widzicie, o ile pogoda dopisze, będziecie mogli oddać się śnieżnemu szaleństwu. Zakwaterujemy Was w stolicy regionu – miejscowości Kolašin. Pobyt w tym uroczym miasteczku o charakterze górskiego kurortu pozwoli Wam się zapoznać z drugim obliczem zimowej Czarnogóry.

Tej, w której panuje klimat alpejski, a nie śródziemnomorski. Także i tutaj będziecie mogli liczyć na słońce, ale jeśli wszystko pójdzie tak, jak planujemy stąpać będziecie po grubej warstwie śniegu, a w policzki będzie was szczypał mróz. Ta część pobytu przeznaczona jest głównie na sporty zimowe. W pobliżu miejscowości znajdują się dwa najnowocześniejsze ośrodki narciarskie Kolašin 1450 i Kolašin 1600, które są połączone ze sobą i razem oferują około 30 kilometrów tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Ośrodki organizują także zajęcia na świeżym powietrzu – wędrówki piesze, wyprawy na rakietach śnieżnych, narciarstwo biegowe, jazdę na quadach, a także szalone imprezy ze znanymi dj-ami w restauracji Troglav. Każdy powinien znaleźć tutaj coś, co mu odpowiada. W Kolašinie będziecie organizować sobie czas według uznania. Z samej miejscowości do stoków narciarskich jest kilkanaście kilometrów, ale dla użytkowników organizowany jest transport. Dwudniowe karnety dla dorosłych to koszt 45 euro, dla dzieci 30 euro. Ceny za wypożyczenie sprzętu narciarskiego zaczynają się już od 15 euro, deski snowbordowej od 10 euro za dzień. Można też udać się na trekking po pobliskich szlakach część z nich będzie dostępna i zimą.

A jeśli nie będzie śniegu?

Jeśli natomiast pogoda spłata nam figla i jazda na nartach, czy desce okaże się niemożliwa, zostaniemy na kolejne dni w Herceg Novi. Jako alternatywę zaproponujemy Wam miasteczko Trebinje w Bośni i Hercegowinie. A tam na najmłodszych czeka kompleks Grad Sunca, a w nim Słoneczna Sala Zabaw wyposażona w labirynty, ścianki wspinaczkowe, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie. Do dyspozycji dzieci są również animatorzy, który zorganizują różne zabawy artystyczne. Drugą ważną atrakcją jest Park Dinozaurów, w którym można podziwiać figury najstarszych mieszkańców naszej planety, a także współczesnych przedstawicieli fauny, m.in. słoni. Bilet na plac zabaw kosztuje 1 km (około 0,5 euro), park jest bezpłatny. Dorosłych uczestników wypadu zaprosimy natomiast do destylarni Vukoje na degustację wybornej rakiji i innych miejscowych specjałów. Koszt degustacjo 15 euro. Więcej o Trebinje znajdziecie tutaj: link do bloga.

PROGRAM

Dzień 1 Przylot, transfer z lotniska do hotelu w Herceg Novi, zakwaterowanie, czas wolny.

Dzień 2 Wycieczka Mini Montenegro

Dzień 3 Dzień wolny – możliwość spaceru po Herceg Novi z przewodnikiem?

Dzień 4 Wycieczka do Dubrovnika

Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do miejscowości Kolašin, zakwaterowanie*

Dzień 6 Kolašin – zimowe szaleństwo*

Dzień 7 Kolašin – zimowe szaleństwo *

Dzień 8 Transfer na lotnisko, wylot

CENA 415 € za osobę

Oferta zawiera 7 noclegów, 4 w Herceg Novi w hotelu 4* z dostępem do centrum SPA ze śniadaniami, 3 w Kolašinie w obiektach 3-4*, transfery z i na lotnisko, do Kolašina, wycieczkę Mini Montenegro, wycieczkę do Dubrovnika, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczek oraz transferów.

*Możliwa zmiana programu, jeśli nie będzie śniegu. Szczegóły w opisie.

Zapisy

Tak przedstawia się nasz pomysł na spędzenie ferii w Czarnogórze. Co sądzicie? Mamy nadzieję, że już sprawdzacie ceny biletów. Jeśli macie uwagi, pytania, chcielibyście rezerwacji dokonać rezerwacji, piszcie na adres  wycieczki-active@balk-ann.pl albo whatsapp +382 67 453 489.

Jeden komentarz do “Ferie zimowe w Czarnogórze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry